Zavolejte nám
+420 702 930 442

0Item(s)

V košíku nejsou žádné položky.

Vyhledávejte v miliónech knih všech žánrů v angličtině

Product was successfully added to your shopping cart.

Dorty, dorty a zase samé dorty od Peggy Porschen

Máte rádi pečení sladkých dobrot?

Pak je pro vás kniha Love Layer Cakes od světoznámé cukrářky Peggy Porschen jako stvořená. V této nádherné kuchařce najdou čtenáři spoustu skvělých receptů na vynikající dorty, které vyrábí tato cukrářka.

Hned na začátku se v knize seznámíte s Peggy, dozvíte se o ní plno zajímavostí a dál už se staráte jen o sladké.. V první kapitole je vysvětlen layerpostup výroby různých krémů, sirupů apod., aby se v receptu nemuselo vše stále opakovat. U jednotlivých typů krémů (nastavený bílky či jen máslový apod.), které Peggy při přípravě dortů používá, se dozvíte, pro jaké příležitosti se který hodí a jaké chuťové rozdíly u nich najdeme.

Dále pak základy s pečením korpusů a v neposlední řadě se tu objeví seznam věcí, které by při pečení rozhodně v kuchyni nesměly chybět. A poté se můžeme vrhnout na recepty.

Každý dort, který Peggy v knize ukázala, byl jedinečný a pro oko dokonalý. Oproti dřívějším trendům s marcipánem a fondánem, jsou všechny dorty čistě s korpusu a krému +peggy někdy malé zdobení ovocem apod., což je podle mě jen dobře. Velká část lidí potahovací hmoty na dortech nemá rádo a celkově také dorty působí velmi lehce a svěže.

Postupy u dortů byly popsány velmi podrobně, ale zároveň nijak složitě, takže je jednak snadno přeložíte, a také příprava korpusů a krému nebude zas tak složitá. Asi nejtěžší část je samotná finální fáze, kde dort zdobíme a snažíme se, aby byl krém po stranách stejně rovný jako na předloze.

cakeA nakonec ještě zbývá to nejlepší! Na úplně poslední stránce naleznete ve složce dvě cukrářské šablony, podle kterých Peggy v knize zdobí dorty ve finální fázi cukrem (jak můžete vidět na obrázku nahoře na fialovém dortu), které byste jinak (pokud byste je chtěli) museli koupit na jejích oficiálních stránkách.☺ Já osobně musím říct, že mám malinko problém s anglickým typem krému, který se skládá z moučkového cukru (opravdu velkého množství) a másla + popřípadě vanilkového extraktu . Proto mě potěšilo, že se tu objevil i recept na máslový krém nastavený bílky, který je daleko nadýchanější, lehčí a necítím s každým kousnutím cukr (což v knize píše i sama Peggy, a proto ukazuje i alternativní možnost krému). Z každého receptu jsem si tedy vyjmula to, co se mi líbilo a nakombinovala jsem si to - prostě jako u běžných kuchařek. por Jsem opravdu moc ráda, že jsem se mohla pokochat úžasnými recepty a obrázky dortů, díky  kterým mám zase o spoustu inspirace navíc. :-) Knihu můžete zakoupit na Enbooku zde