Zavolejte nám
+420 702 930 442

0Item(s)

V košíku nejsou žádné položky.

Vyhledávejte v miliónech knih všech žánrů v angličtině

Product was successfully added to your shopping cart.

Elmerova dobrodružství z pera Davida McKeena

Ačkoliv žijeme ve společnosti, v níž je možné prakticky cokoliv, pár zakořeněných konvencí tu máme, a i když se říká, že je skvělé se odlišovat, stejně se najde někdo, kdo se na vás bude dívat skrz prsty. S tímto přístupem společnosti je pro děti mnohdy těžké si uvědomovat, že na tom být jiný vážně nic není, naopak z toho lze vytvořit přednost, a krásným příběhem, z něhož by to děti mohly pochopit, je Elmer, od ostatních dost odlišný slon.

elmer1

Autor David McKee zpracoval tento příběh už v roce 1968, s drobnými změnami vyšel poté v roce 1989. Až do dnes jsou knihy o slonu Elmerovi a jeho nesčetných dobrodružstvích vydávány britským nakladatelstvím Andersen Press. Slavný Elmer má dokonce i vlastní den, Elmer Day, který na nás letos čeká 27. května. Z dohromady 34 titulů ze série to vše začala kniha Elmer, po níž následovala Elmer Again. Na přesné pořadí zbylých dílů se můžete podívat na knižním serveru Goodreads.

Elmer je slon, od ostatních slonů se ale výrazně liší už na první pohled. Není šedý, jeho tělo je složeno ze všech možných barev od žluté přes zelenou až k růžové, a stejně jako veselým dojmem působí jeho vnější vzhled, tak takový je i uvnitř. Je neuvěřitelně optimistický a hravý, veselý a ke všemu má rád vtípky. Jakkoliv skvělý slon to je, trápí ho ovšem jedna věc, a to ta, že k zbylým slonům jakoby nepatří. Nevypadá jako oni a proto se jednou rozhodne, že udělá cokoliv, aby „zapadl“. Potře se šedou barvou, aby byl stejný jako ostatní, zjišťuje ovšem, že to není takové, jaké čekal. Necítí žádné hlubší uspokojení a navíc přichází na to, že kvůli tomu, že se ničím neliší, ho ostatní sloni už pořádně nepoznávají, až ho staří přátelé úplně zavrhnou.

Z knihy Elmer a Wilbur

Kvůli tomuto zážitku je pochopitelně znatelně smutný, ale později si uvědomí, že to vlastně ani trochu nevadí. To, že je barevný, proč mu to kdy vůbec vadilo? Vždyť je naopak skvělé, že existuje něco, díky čemu ho každý pozná, a s ním si to uvědomí i sloni ze stáda, jsou rádi za to, že se vrátil ten starý dobrý barevný Elmer, přijmou ho zpátky, a vygraduje to až tím, že se každý slon na Elmerovu počest nabarví nejrůznějšími barvami.

Tímto nádherným příběhem můžete předat poselství o odlišnosti i svým dětem, podívejte se do našeho e-shopu, nemusíte brát knihy v pořadí tak, jak byly vydávány, a vyberte si něco, co vás nejvíce osloví. Mohu vás ujistit, že s Elmerem a jeho zážitky nikdy chybu neuděláte!