Zavolejte nám
+420 702 930 442

0Item(s)

V košíku nejsou žádné položky.

Vyhledávejte v miliónech knih všech žánrů v angličtině

Product was successfully added to your shopping cart.

Klasika i hitovky pro malé čtenáře na výuku i pobavení

Čím dál více se jednotlivá nakladatelství věnují dětským knihám a knihám pro nejmenší čtenáře. Jsou to knihy, ve kterých je krásné spojení milého příběhu a ilustrací, které si děti při čtení velmi oblíbí a navodí to v nich pozitivní vztah ke čtení. Tento článek bych tedy chtěla věnovat knihám, které jsou určeny právě pro tuto vrstvu čtenářů.

Jako první se člověku asi vybaví pohádky či obrázkové knihy, ve kterých převažujepride spíše ilustrační stránka nad tou příběhovou. Děti by totiž velmi pěkně je pro mladé čtenáře pojatá série klasických knih, kam patří například známýgreat román Bídníci, Pýcha a předsudek či Nadějné vyhlídky.

Společenský román Charlese Dickense, Victora Huga či Jane Austen tak určitou odlehčenou formou mohou zaregistrovat i děti, a to díky zjednodušení zápletky slov i celkového shrnutí díla do 24 stran. Série Cozy Classics se věnuje právě klasickým románům, které jsou světoznámé a jsou v oblibě čtenářů po několik staletí. Takovéto knihy patří víceméně do sekce vzdělávací a naučné se dětem do života budou rozhodně hodit a rodiče udělají jenom dobře, když jim je pořídí.

Ale přeci jenom děti jsou děti a stále u nich bude převládat touha po knize, která je bude lákat svými obrázky. V tomto odvětví je asi nejvíce beaznámá (a také oblíbená) Beatrix Potter. Kdo by neznal jejího Petra Králíčka, který zažívá se svými přáteli z lesa nejedno dobrodružství. Její knihy se staly předlohou pro krátké kreslené pohádky a její ilustrace zná celý svět. Dokáže spojit poutavý a lehce naučný příběh s překrásnými ilustracemi, které vdechnou každé postavě život a udělají je nesmrtelnými.

Ovšem tato ilustrátorka nemá své oblíbence pouze u dětí. Její překrásné výtvory mají v oblibě i starší čtenáři, a i když už nejsou dětmi a nevyhledávají pohádky každý den, rádi se vrátí k prohlížení jejích knížek a pokobechají se podobiznami jednotlivých zvířátek. A právě taková je kniha The Art of Beatrix Potter.

Tato kniha byla vydána v rámci oslavy 150 let od narození Beatrix Potter a obsahuje exkluzivní ilustrace, skici a obrázky malované barvami. Čtenář zde najde opravdu mnoho její tvorby, která je zde ukázaná tak, jak se vyvíjela. Navíc se zde dozví také to, kde brala Beatrix inspiraci či proč vlastně začala kreslit zrovna zvířátka pro dětské čtenáře. Opravdového milovníkovi této světoznámé ilustrátorky a autorky by tato unikátní kniha neměla rozhodně chybět.